V úterý 4. června proběhla slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů na Frýdlantsku.
Svou půlroční práci představilo téměř zaplněnému Kino Frýdlant sedm týmů ze čtyř základních a dvou středních škol. Pohádku O životě Blaženy Plesarové vyprávěly studentky Gymnázia Frýdlant. Příběh paní učitelky Slávky Uhurové prezentovali žáci Základní školy Hejnice. Co je nejvíce zaujalo ve vyprávění Helgy Bláhové předvedli žáci Základní školy Nové Město pod Smrkem. Druhý tým ze Základní školy Hejnice představil osudy manželky člena protikomunistické odbojové skupiny Marie Teclové. Žáci Základní školy Raspenava básní přiblížili život Sieglinde Vaňousové. Cestu vlakem z Volyně do Československa, kterou absolvovala rodina Vladislava Urbana, podnikli žáci Základní školy Frýdlant. Život milovníka přírody a horolezectví Wernera Krauseho shrnuly studentky Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant.
Děkujeme MASiF – Místní akční skupině Frýdlantsko za dlouhodobou podporu a spolupráci a také ostatním sponzorům, díky nimž jsme mohli obdarovat zapojené žáky a pedagogy: Liberecký kraj, městu Frýdlant, CiS system, Farma Grain, NET-SYSTEM.
Slavnostním odpolednem provedla moderátorka Diana Čičmanová, průběh zachytil na fotografiích Michal Miklánek. Závěrečné prezentace doprovodila hudební vystoupení žákyň ZUŠ Frýdlant.
Žákovské výstupy si můžete prohlédnout na https://www.pribehynasichsousedu.cz/…/frydlantsko-2023…/

Autor fotografií a textu: Post Bellum, příběhy našich sousedů