Nakládání s přípravky

Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant,
Bělíkova 1387, příspěvková organizace

pořádá na základě pověření MZe ČR č.j. 15115/2022 – MZE – 13133

Odborný kurz

Osvědčení I. stupně

Pokud v rámci svých profesních činností aplikujete přípravky ručně, či jako obsluha zařízení pro aplikaci přípravků, nebo s nimi či jejich obaly manipulujete ve skladu, apod. a to vše pod dohledem osoby, která je držitelem osvědčení o odborné způsobilosti vyššího stupně, potřebujete osvědčení I. stupně. Osvědčení lze získat absolvováním základního kurzu v délce 12 hodin. Osvědčení je platné 3 roky, nevykonáváte žádnou zkoušku, osvědčení Vám vydáme po absolvování kurzu.

Za držitele osvědčení I. stupně se považuje osoba v období 3 let po ukončení středního vzdělání s výučním listem v oborech Zemědělec – farmář, Opravář zemědělských strojů a Zahradník nebo absolvování základního kurzu u vzdělávacího zařízení pověřeného MZe v délce 12 hodin.

Za držitele osvědčení I. stupně se považuje též osoba, která absolvovala zaměstnavatelem organizovaný kurz (bez zkoušky), a to v délce 6 hodin. Platnost osvědčení je pouze do konce kalendářního roku, v němž byl kurz absolvován. Takto získané osvědčení je platné pouze pro výkon práce pro daného zaměstnavatele. Kurz je možné u zaměstnavatele znovu absolvovat nejdříve za 2 roky od absolvování předchozího kurzu.

Datum konání základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně:

Místo a termín konání základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně: 23. 2. – 24. 2. 2023
Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, Bělíkova 1387, Domov mládeže (mapy.cz)

Místo a termín konání základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně: 23. 3. – 24. 3. 2023

Cena základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně: 1.250 Kč

Údaje pro bezhotovostní platby:
číslo účtu: 8000131461/0100
variabilní symbol: 902023
zpráva pro příjemce: jméno, příjmení (nutné pro rozlišení plátce)
Pokud budete požadovat vystavení faktury nebo vystavení stvrzenky o platbě v hotovosti na jinou osobu, než která se školí, uveďte  prosím příslušné údaje.

Osvědčení II. stupně

Pokud v rámci svých profesních činnosti organizujete a řídíte práce spojené s nakládáním s přípravky na ochranu rostlin nebo sami s přípravky nakládáte (zahradník, školkař, lesník, agronom, farmář, správce golfového hřiště, apod.)., potřebujete osvědčení II. stupně. To lze získat absolvováním základního kurzu v délce 15 hodin a úspěšným složením zkoušky. Zkouška se skládá formou písemného testu u ÚKZÚZ. O zkoušku je nutné zažádat prostřednictvím žádosti (formulář žádosti pdf) s kolkem v hodnotě 200,- Kč. Zkoušku můžete složit bezprostředně po absolvování základního kurzu, nebo následně, na kterémkoli pracovišti ÚKZÚZ. Platnost osvědčení je 5 let. Správní poplatek (kolek 200,- Kč) , je nutno doložit k  žádosti o osvědčení.

Za držitele osvědčení II. stupně se považuje osoba v období 3 let od ukončení středního vzdělání s maturitní zkouškou v oborech: Rostlinolékařství, Agropodnikání, Vinohradnictví, Zahradnictví, Mechanizace a služby, anebo osoba, která ukončila vysokoškolský magisterský studijní program se zaměřením na fytotechniku.

Datum konání základního kurzu pro získání osvědčení II. stupně:

Místo a termín konání základního kurzu pro získání osvědčení II. stupně: 16. 3. – 17. 3. 2023

Cena základního kurzu pro získání osvědčení II. stupně: 1.400 Kč

Údaje pro bezhotovostní platby:
číslo účtu: 8000131461/0100
variabilní symbol: 902023
zpráva pro příjemce: jméno, příjmení (nutné pro rozlišení plátce)

Prodloužení osvědčení I. stupně

Platnost osvědčení prodloužíte absolvováním doplňujícího kurzu v délce 8 hodin. Osvědčení je platné 3 roky, nevykonáváte žádnou zkoušku, osvědčení Vám vydáme po absolvování kurzu.

Datum konání prodlužujícího kurzu pro získání osvědčení I. stupně:

Místo a termín konání prodloužení osvědčení I. stupně: Termín není stanoven

Prodloužení osvědčení II. stupně

Platnost osvědčení prodloužíte absolvováním doplňujícího kurzu v délce 8 hodin. Nutné je o prodloužení osvědčení II. stupně požádat a kurz absolvovat před uplynutím jeho platnosti.
Po uplynutí platnosti osvědčení jej nelze prosloužit a je třeba postupovat jako v případě získání nového osvědčení.
Osvědčení je platné 5 let, nevykonáváte žádnou zkoušku. Osvědčení Vám vydá kterékoli pracoviště ÚKZÚZ na základě předložení žádosti (formulář žádosti Word) o prodloužení platnosti osvědčení (není zpoplatněno) a dokladu o absolvování doplňujícího kurzu.

Datum konání prodlužujícího kurzu pro získání osvědčení II. stupně:

Místo a termín konání prodloužení osvědčení II. stupně: Termín není stanoven

I. stupeň

II. stupeň

Formulář žádosti UKZUZ

Procesní tabulka

Informace ke konání zkoušky

UKZUZ

Soubor testových otázek
z oblasti nakládání s přípravky

Zkušební řád

Školitel