PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

482 428 861 nebo 778 736 833

sarka.pokorna@sshlfrydlant.cz

Přijďte na návštěvu!
Stačí se předem domluvit a rádi Vás provedeme po naší škole. Můžeme Vám ukázat naši školní jídelnu, domov mládeže, naučnou stezku, tělocvičny, saunu, školní prodejnu s pekárnou a řeznictvím, školní farmu či naše poháry a mezinárodní certifikáty.

Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant
Bělíkova 1387
464 01 Frýdlant
Podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Základní informace k přijímacímu řízení

PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

Přihlášku na střední školu můžete podat kdykoliv, ale nejpozději do 1. 3. daného roku. Pokud už víte, že se chcete přihlásit na Střední školu hospodářskou a lesnickou Frýdlant, nejlepší možností je podat přihlášku hned teď, ať vám neuteče termín.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Pokud se hlásí uchazeč na maturitní obor, musí vykonat jednotnou přijímací zkoušku. Ta se koná ve dvou termínech – v měsíci dubnu. Pokud se hlásíte na učební obor, přijímací zkouška se vás netýká.

PODÁNÍ ZÁPISOVÉHO LÍSTKU

Pokud se úspěšně dostanete na naši školu – gratulujeme! Musíte ale nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí doručit na sekretariát školy zápisový lístek. Ten je možné doručit buď osobně nebo poštou.

Jak se dostat na naše obory

Maturitní obory

Pokud se k nám hlásíte na maturitní obory, musíte složit přijímací zkoušky. Zkoušky se konají 12. a 13. dubna 2022. Náhradní termín je stanoven na 10. a 11. května 2022.
29. dubna 2022 SŠHL Frýdlant zveřejní na webových stránkách školy  a na veřejně přístupných vývěskách školy seznam přijatých uchazečů podle přiděleného registračního čísla. Rozhodnutí o přijetí uchazeče ke studiu nebude rozesíláno poštou.

Učební obory

Jestli se hlásíte na jeden z učebních oborů, neskládáte přijímací zkoušky. Předtím, než rozhodneme o přijetí, se ale budeme dívat na dosavadní výsledky ze základní školy a zohledníme, jestli jste se účastnili soutěží a podobných akcí.
23. dubna 2022 SŠHL Frýdlant zveřejní na webových stránkách školy  a na veřejně přístupných vývěskách školy seznam přijatých uchazečů podle přiděleného registračního čísla. Rozhodnutí o přijetí uchazeče ke studiu nebude rozesíláno poštou.

Nástavbové studium

Pokud se k nám hlásíte na nástavbový obor, musíte složit přijímací zkoušky. Zkoušky se konají 12. a 13. dubna 2022. Náhradní termín je stanoven na 10. a 11. května 2022.

Výsledky přijímacího řízení – učební obory H, E, C

Nepotvrdí-li uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého žáka do 10 pracovních dnů od tohto rozhodnutí odevzdáním zápisového lístku úmysl vzdělávat se ve střední škole (§ 60a odst. 7 školského zákona), vzdává se tímto práva být přijat za žáka dané střední školy a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče.

STROJÍRENSKÉ PRÁCE – TECHNICKÉ SLUŽBY V AUTOSERVISU

EKOLOGIE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

AGROPODNIKÁNÍ

VETERINÁŘSTVÍ

Výsledky přijímacího řízení – nástavbové studium

NÁSTAVBOVÉ STUDIUM – PODNIKÁNÍ

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2022/2023

pro studijní obory

pro učební obory

pro nástavbové studium

Co je to Zápisový lístek?

Ve zkratce: Tím, že žák odevzdá Zápisový lístek na střední škole, potvrzuje svůj úmysl na této škole studovat.  Zápisový lístek je nutné odevzdat nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí. Každý uchazeč obdrží jeden zápisový lístek.

Zápisový lístek slouží k potvrzení úmyslu uchazeče/uchazečky stát se žákem/žákyní příslušného oboru vzdělání na dané střední škole. Zápisový lístek získá každý žák na své základní škole do 15. března. V ostatních případech vydá na žádost uchazeče nebo jeho zákonného zástupce zápisový lístek krajský úřad příslušný dle místa trvalého bydliště uchazeče. Každý uchazeč obdrží jeden zápisový lístek.

Z čeho budou přijímací zkoušky pro maturitní obory?

Uzavřené i otevřené úlohy
Hodnotí se i odpovědi celou větou

Uzavřené i otevřené otázky
Hodnotí se i postup řešení

Další informace

U testů nejsou povoleny žádné pomůcky (kalkulačka nebo pravidla českého pravopisu).

Nabízené obory

Název oboru Délka vzdělávání Způsob ukončení Počet žáků Přijímací zkouška Potvrzení lékaře
Agropodnikání 4 Maturitní zkouška 15

Zpracovatel dřeva 1.000 – 3.000 Kč 500 Kč
Strojírenské práce         10.000 Kč/měsíc

Proč studovat u nás

Ať už vás láká ekonomika, sociální služby, příroda, zemědělství a lesnictví nebo potravinářství, u nás si vybere každý. A většina našich žáků získá zaměstnání u zaměstnavatelů ještě před tím, než ukončí studium. Jsme škola s individuální přístupem k žákům. Nikoho nenecháme pozadu a všem se věnujeme podle jejich potřeb. Celý areál je plný zeleně, máme skvěle vybavené dílny, školní prodejnu, pekárnu, řeznickou dílnu, školní farmu i zemědělskou techniku, pěstujeme si vlastní úrodu na 240 hektarech polí a vaříme školní pivo. Podle oboru můžete získat kurzy, certifikace a průkazy – od svařování po řidičák.

Přihláška ke studiu / Přihláška k ubytování na Domově mládeže