V souvislosti s mimořádným opatřením byl ukončen program asistentů a asistentek ve výuce angličtiny Fulbrightovou komisí a dnes v 15 hodin odlétá naše asistentka Whitney zpět do USA.

V lednu roku 2019 jsme podali žádost u Fulbrightovy komise do programu asistentů a asistentek ve výuce angličtiny. Ze 170 žádostí z celé ČR bylo vybráno 30 škol a to včetně naší školy. Získali jsme asistentku do výuky angličtiny Whitney Oneidu Weaver na celý školní rok 2019/ 2020. Whitney vystudovala bakalářský obor Speech Pathology and Audiology na americké University of Nevada, Reno. Pochází z farmářského prostředí, a proto do naší školy velmi dobře zapadla. Učitelům anglického jazyka asistovala při výuce konverzace anglického jazyka, vedla kurzy anglického jazyka pro pedagogy a žákům po celou dobu poskytovala neformální setkávání při „English Conversation Clubu a Cooking Club“ po vyučování. V rámci dobré spolupráce se ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant pravidelně každou středu asistovala ve výuce anglického jazyka u žáků 7. 8. a 9 tříd. A v neposlední řadě to byla právě Whitney, která pomohla škole vyjednat návštěvu amerického velvyslance, která se měla uskutečnit 23.4.2020 u příležitosti Zemědělské olympiády. Whitney patří za vše velké poděkování a věříme, že společně strávený čas byl inspirující pro nás všechny.