Tento projekt byl  vybrán mezi tři nejlepší projekty a oceněn za přínos k rozvoji environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v Libereckém kraji. Další informace si přečtěte na stránkách střediska ekologické výchovy Divizna Liberec.

Název projektu: Krajina včera a dnes

Škola pro udržitelný život, společný grantový a asistenční program Nadace Partnerství a Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER

Popis projektu: Cílem projektu je předat žákům znalosti a dovednosti z oblasti životního prostředí, ovlivňovat u žáků vztah k přírodě, působit u žáků na vytváření hierarchie životních hodnot a životního stylu ve smyslu udržitelného rozvoje. Projekt má podporovat spolupráci školy se správou zámku a hradu Frýdlant a zvýšení informovanosti žáků a veřejnosti o problematice ochrany přírody a krajiny v regionu. Žáci se účastní práce v terénu na podporu údržby zámeckého parku, na umístění informačních tabulí v zámeckém parku, které budou koncipovány jako propagační a informační materiál pro potřeby turistů, návštěvníků a jako osvěta pro obyvatele zdejšího regionu. Součástí projektu je osvětová činnost: přednášky na zámku a hradu Frýdlant nejen pro žáky, ale i pro širokou veřejnost.

Doba trvání: duben 2009 – červen 2010

Projekt byl podpořen v programu Škola pro udržitelný život